“Agro-Kimyo Standart” MChJ (keyingi o‘rinlarda Kompaniya deb yuritiladi) mahsulotni sertifikatlash yoki sinovdan o‘tkazish uchun ariza beruvchilar bilan tuzilgan shartnomalar asosida o‘zini o‘zi moliyalashtirish asosida ish olib boradi. Muvofiqlikni tasdiqlash bo'yicha ishlarning narxi direktorning buyrug'i bilan tasdiqlanadi.
Kompaniyaning daromad manbalari quyidagi pullik xizmatlardir:
- ilovalar tahlili,
- namuna olish,
- identifikatsiya,
- ishlab chiqarish sharoitlarini tekshirish,
- inspeksiya nazorati,
- muvofiqlik sertifikatini berish,
- sinovlarni o'tkazish va sinov bayonnomasini tuzish.
- kompaniya faoliyatini moliyalashtirish manbalari ko'rsatilgan xizmatlardan olingan daromadlardir.
Kompaniya olingan mablag'larni quyidagi asosiy xarajatlar uchun ishlatadi:
- Xodimlarning ish haqi;
- malakali kadrlar, shu jumladan chet ellik trenerlar va ekspertlar xizmatlari uchun haq to‘lash;
- mahalliy xodimlarni tashqi treninglar, konferentsiyalar va o'quv seminarlarida o'qitish xarajatlari;
- xalqaro talablarga muvofiq o‘lchash va sinov uskunalari va reaktivlarni xarid qilish;
- me'yoriy hujjatlar va test usullarini sotib olish va tegishli hujjatlarni tarjima qilish uchun yig'imlar;
- “O‘zbekiston akkreditatsiya markazi” DUKga akkreditatsiya sohasida ko‘rsatilgan pullik xizmatlardan olinadigan daromaddan 5% chegirma to‘lash;
- jamiyat tomonidan seminarlar va konferensiyalar tashkil etish xarajatlari va qonun hujjatlariga zid bo‘lmagan boshqa xarajatlar.

ООО «Agro-Kimyo Standart» (далее – Компания) осуществляет свою деятельность на основе хозрасчета, на основании договоров с заявителями на сертификацию или испытания продукции. Стоимость работ по подтверждению соответствия утверждается приказом директора.
Источниками дохода Общества являются следующие платные услуги:
- анализ приложений,
- отбор образцов,
- идентификация,
- проверка условий производства,
- инспекционный контроль,
- выдача сертификата соответствия,
- проведение испытаний и составление протокола испытаний.
- источниками финансирования деятельности общества являются доходы, полученные от оказанных услуг.
Полученные средства общество использует на следующие основные расходы:
- Зарплата сотрудников;
- Оплата услуг квалифицированного персонала, в том числе иностранных тренеров и экспертов;
- Затраты на обучение местных работников на внешних тренингах, конференциях и образовательных семинарах;
- Закупка измерительного и испытательного оборудования и реагентов в соответствии с международными требованиями;
- Сборы на приобретение нормативных документов и методик испытаний и перевод соответствующих документов;
- Оплата 5% отчисления от дохода от оказанных платных услуг в области аккредитации в «Узбекистанский Аккредитационный Центр» ДУК;
- Расходы на организацию обществом семинаров и конференций и другие расходы, не противоречащие закону.