“Agro-Kimyo Standart” MChJ (keyingi o‘rinlarda Kompaniya deb yuritiladi) mahsulotni sertifikatlash yoki sinovdan o‘tkazish uchun ariza beruvchilar bilan tuzilgan shartnomalar asosida o‘zini o‘zi moliyalashtirish asosida ish olib boradi. Muvofiqlikni tasdiqlash bo'yicha ishlarning narxi direktorning buyrug'i bilan tasdiqlanadi.
Kompaniyaning daromad manbalari quyidagi pullik xizmatlardir:
- ilovalar tahlili,
- namuna olish,
- identifikatsiya,
- ishlab chiqarish sharoitlarini tekshirish,
- inspeksiya nazorati,
- muvofiqlik sertifikatini berish,
- sinovlarni o'tkazish va sinov bayonnomasini tuzish.
- kompaniya faoliyatini moliyalashtirish manbalari ko'rsatilgan xizmatlardan olingan daromadlardir.
Kompaniya olingan mablag'larni quyidagi asosiy xarajatlar uchun ishlatadi:
- Xodimlarning ish haqi;
- malakali kadrlar, shu jumladan chet ellik trenerlar va ekspertlar xizmatlari uchun haq to‘lash;
- mahalliy xodimlarni tashqi treninglar, konferentsiyalar va o'quv seminarlarida o'qitish xarajatlari;
- xalqaro talablarga muvofiq o‘lchash va sinov uskunalari va reaktivlarni xarid qilish;
- me'yoriy hujjatlar va test usullarini sotib olish va tegishli hujjatlarni tarjima qilish uchun yig'imlar;
- “O‘zbekiston akkreditatsiya markazi” DUKga akkreditatsiya sohasida ko‘rsatilgan pullik xizmatlardan olinadigan daromaddan 5% chegirma to‘lash;
- jamiyat tomonidan seminarlar va konferensiyalar tashkil etish xarajatlari va qonun hujjatlariga zid bo‘lmagan boshqa xarajatlar.

Agro-Kimyo Standart LLC (hereinafter referred to as the Company) carries out its activities on the basis of self–financing, on the basis of contracts with applicants for certification or testing of products. The cost of the conformity assessment work is approved by the order of the director.
The sources of income of the Company are the following paid services:
- application analysis,
- sampling,
- identification,
- checking the production conditions,
- inspection control,
- issuance of a certificate of conformity,
- conducting tests and drawing up a test report.
- The sources of financing of the company's activities are the income received from the services rendered.
The company uses the funds received for the following main expenses:
- Salary of employees;
- Payment for the services of qualified personnel, including foreign trainers and experts;
- The cost of training local employees at external trainings, conferences and educational seminars;
- Purchase of measuring and testing equipment and reagents in accordance with international requirements;
- Fees for the purchase of regulatory documents and test methods and the translation of relevant documents;
- Payment of 5% deduction from income from paid services rendered in the field of accreditation to the "Uzbek Accreditation Center" DUK;
- Expenses for the organization of seminars and conferences by the company and other expenses that do not contradict the law.